W tym miejscu chciałbym zamieścić linki do filmików zawierających materiały, w których możemy znaleźć przydatne porady dotyczące napraw bądź usprawnień naszego motocykla.Pierwszy link do porady autorstwa amadd71, który pokazuje nam krok po kroku, jak wymienić uszczelniacze w amortyzatorach Junaka 123. Serdecznie polecam kanał tego użytkownika i przy okazji serdecznie pozdrawiam.

"USZCZELNIACZ AMORTYZATORÓW PRZÓD 31x43x10,3 RALLY Wymiana cieknących uszczelniaczy w motocyklu Junak 123 w komplecie z zatyczkami. Wymiana prosta tyle że odkręcenie śruby inbusowej z dołu wymaga pomocy drugiej osoby i dobrego klucza ponieważ jest bardzo mocno dokręcona."
Junak 123Kolejny link przedstawia film z poradą wymiany zębatki zdawczej z 15 na 16. Przy okazji możemy dowiedzieć się, jak naciągać łańcuch w naszym motocyklu. Porada autorstwa użytkownika Mateusz G.
Junak 123Znów użytkownik amadd71, dzieli się z nami poradą związaną z usunięciem awarii sprężynki w napinaczu łańcuszka rozrządu.

"Chrobotanie, stukanie w silniku Junaka 123 156 FMI. Przyczyną była pęknięta sprężynka w samym napinaczu łańcuszka rozrządu. Naprawy można podjąć się samemu demontując napinacz i rozbierając go na czynniki pierwsze. Dodam że na filmie jest już naprawiony napinacz, który automatycznie napina łańcuszek bez potrzeby regulacji."
Junak 123


Copyright © 2015 - 2018 Adam Kałuża